Buď krásná jako ty! projekt pomoci lidem s anorexií

 

Vzpomínám si, že někdy mezi patnáctým a pětadvacátým rokem jsem hodně řešila svou váhu a jídlo. Dnes nechápu, proč jsem se denně vážila, neustále přemýšlela, kdy a co mohu či nemohu sníst, a dávala si hmotnostní mety, kterých jsem chtěla dosáhnout. Tato posedlost se naštěstí nezvrtla v nic závažného a můj vztah k vlastnímu  tělu i k jídlu se přirozeně ustálil a je už mnoho let víc než pozitivní, za což jsem moc ráda. Bohužel u mnohých dívek a žen se negativní postoj k jídlu a sobě samotné převrátí opačným směrem a vygraduje ve velmi vážná onemocnění, která mohou ohrozit i jejich život. Bulimií a mentální anorexií trpí prý každá patnáctá dívka. A co mě šokovalo nejvíce, jejich nejbližší okolí o tom často mnoho let vůbec neví!

 

Tři ženy, tři příběhy, tři spojenkyně – Olgu, Kristýnu a Janu svedl dohromady nápad společným tvořením pomoci ženám s poruchami příjmu potravy. Každá přispěla svým osobním dílkem do skládačky projektu s názvem Buď krásná jako TY.

 Jana Sladká Ševčíková, supervizorka, koučka, lektorka, terapeutka a inspektorka kvality sociálních služeb, vdaná za úžasného muže, který ji naučil, jak být ve svém těle šťastná a spokojená, www.anabell.cz

Olga Bušková, modrooká designérka milující puntíky, tulipány a harmonii, která učí lidi bydlet srdcem, www.olgabu.cz

 Kristýna Kolářová rádoby zrzka, cestovatelka a návrhářka. Miluje hory, marcipánovou čokoládu. www.natyris.com

 

 

Život se člověku může změnit ve vteřině. Co do té doby fungovalo, je v mžiku jinak a ovlivní to všechny naše d