Svět přírodních deodorantů. Příběh Anety: když je posedlost vaší motivací

Kalman Horvát
Napsal/a Kalman Horvát
Její podnikání začalo pláčem a několikatýdenní depresí. Někdo ji udal úřadům. Co Aneta provedla? Prodala několika svým přátelům svůj přírodní deodorant ještě předtím, než si vyřídila živnostenský list. Hrozila jí pokuta 500 000 Kč. Vše se ale v dobré otočilo, když úředníci pochopili situaci. Byli laskaví a dali jí nízkou pokutu, a tak Aneta mohla oficiálně rozjet svou neuvěřitelnou misi.

 

 

Vysoké nároky

O úplných začátcích Aneta říká: „Vadilo mi, že přírodní deodoranty nefungovaly. Proto jsem se rozhodla, že si vyrobím svůj vlastní přírodní deodorant, který splní mé vysoké nároky.“

Anetě se to opravdu povedlo. Začala své deodoranty prodávat a je o ně obrovský zájem. Příběh zní téměř banálně až na to, že na cestě k úspěchu stálo mnoho výzev a problémů, kterým musela čelit nebo je překonat.

 

Bez výjimky přírodní

Když přírodní, tak na 100 %. Bylo by to ideální, kdyby to opravdu platilo. Realita je jiná. Pokud obsahuje váš deodorant kupříkladu 1 % růže, může být zcela legálně nazýván přírodním, ačkoli zbylých 99 % je chemie. Většina přírodních deodorantů obsahuje značnou dávku nepřírodních, tedy i nejedlých látek. Aneta chtěla vyrobit „jedlý“ deodorant, který by byl bez kompromisu cele přírodní. To se jí povedlo. Výjimkou jsou dvě látky: včelí vosk a esenciální oleje.

I mnohé značkové přírodní deodoranty mají tu nedostatečnost, že v létě fungují jen asi tři hodiny. Anetiny přírodní deodoranty zvládají i zátěžové situace, z mé vlastní zkušenosti i v horkém létě působí celý den.

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/06

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

 

O autorovi

Kalman Horvát

Kalman Horvát

Zanechat komentář