Každý vědomý člověk ovlivňuje lidi ve svém okolí. – říká lektor z Cesty pravého muže

Během jediného lidského života zažil tolik pádů, tragédií, vzestupů i změn, že by to – jak se říká – vydalo na romány. Ty zatím Vladimír Sid Smutný nenapsal, ale ve všech svých radostných i náročných prožitcích našel jiný velký potenciál. Pochopit skrze prožitky to, co se děje jiným, a provázet je na jejich vlastní unikátní cestě.

Učil se od nejlepších koučů a psychologů u nás, od havajských kahunů na Havaji, od duchovních světových velikánů i od skvělých lídrů z byznysového prostředí u nás, v USA a v celé Evropě. Dvacet let strávil v prostředí top managementu velkých korporací. Po odchodu z tohoto světa byl nějaký čas na Úřadu práce i na dně, ale velmi rychle se z něj zvedl. Začal provádět lidi a firmy jejich stíny a transformací. Dávat jejich životy a podnikání zpět do rovnováhy. Pomáhat jim najít vizi, potenciál, poslání a jejich dary. Najít vlastní či firemní smysl a prosperitu. Kombinuje v sobě exaktní technické vzdělání na FEL ČVUT i nehmatatelné věci, které k němu přicházejí „shora“. Tvrdí, že nikdo z nás nemůže udělat lepší investici než najít sebe, svůj smysl a svoje srdce.

Vladimír je především statný muž. To na něm při prvním setkání prostě zaujme každého. Archetyp ochránce, bojovníka a partnera, s nímž po boku se nemusíte ničeho bát. Možná právě jeho silná tělesná konstituce mu pomohla vypořádat se s ránami osudu jako rozvod, nečekaná smrt blízkých, těžký úraz a ohrožení vlastního života… ze všech těchto pomyslných bojů vyšel posílen. Mohl klidně zanevřít na život, zavřít své srdce a stát se nezranitelným drsňákem. On ale srdce naopak otevřel a šel naproti své vlastní chlapské citlivosti, lásce i zranitelnosti. A to z něj učinilo nádhernou komplexní osobnost. Když se poprvé setkali s mým mužem, zcela intuitivně se objali. Silně, dlouze a srdečně. A já – v té chvíli v roli pozorovatele – věděla, že ještě máme šanci, aby na světě bylo dobře…

 

Stává se nám, že si občas někdo z naší čtenářské obce postěžuje, že píšeme hlavně pro ženy a že by rád více mužských témat. Popravdě, já přesně nevím, co to je. A tak se ptám tebe jako odborníka na „obor muž“, co je téma současného muže?

Třeba právě to, co to je vlastně nové mužství? Jak mužství v dnešní době uchopit a žít. Jak ho přizpůsobit době a zvládnout k tomu práci, vztahy, spiritualitu a vlastní rozvoj. Pro mě je to taky posun mužů od hlavy k srdci a ze srdce pak do své síly. Velké téma muže je cítit a prožívat plně život ve všech jeho škálách. Bolest i radost. Zralost je téma. Tvrdím, že dětský model je útěk od bolesti a příklon k potěšení. Zralost je stát v životě v pravdě a lásce, i když to bolí. A taky být svobodný a zodpovědný zároveň. K sobě, práci, partnerce, dětem. Spiritualita a rozvoj je velké téma. Jak být spojený s tím, co nás přesahuje, a zároveň žít v dnešním životě. Mužská otevřenost, sounáležitost a pravdivost k sobě je téma. Otevřít srdce a svou zranitelnost druhým mužům bez přetvářky a ega. Je toho spousta.

 

Zní to hezky, ale kolik současných mužů na takovéto zamyšlení slyší a kolik chlapů řekne: to jsou ale kecy?

Asi pořád dost. Jsem jeden ze sedmi lektorů online programu Cesta pravého muže. Na Facebooku se do nás opravdu občas někdo naváží. A já bych si tipnul, že jsou to zrovna muži, kteří mají problém třeba s tátou nebo s mužstvím. A nějak to s nimi rezonuje. Řekl bych, že hodně chlapů je pořád v nějakém starém modelu, kdy jedou hlavně rozum a totální nevědomí. Přicházejí ke mně lídři, manažeři, kteří život prožívají naplocho, a téma mužství je provokuje čili trefuje se do části osobnosti uvnitř nich, která je často zraněná a dysfunkční. Já se pohybuji ve skupině lidí, z které můžu mít zkreslený pocit, protože mám kolem sebe hodně vědomých lidí. Ale tipnul bych, že to bude třeba jen pět procent mužů, kteří slyší na nějakou hlubší změnu.

 

Na procenta málo, ale kdyby člověk znal všechny, tak je to na počet pěkná skupina…

A navíc každý vědomý člověk (nejen muž) silně ovlivňuje ve svém okolí ohromné množství lidí. Mění energie a vibrace jen tím, že je a jaký je. V Indii mi můj učitel říkal, že stačí jedno procento „probuzených“ celistvých lidí a můžou ovlivnit celou zemi. To je vlastně něco, s čím pracuji u jednotlivců, ale i vědomých firem a podnikatelů. Dobrý vědomý lídr má silné energetické pole a ostatní se v něm vlastně koupou a je jim dobře. A ten lídr u toho nemusí moc dělat. Jen kultivovat sebe a své kvality. Je to, jako když v království vládne dobrý král. Takhle nějak to fungovalo třeba u Karla IV.

 

Celý rozhovor vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/02

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V Papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

 

O autorovi

Petra Kruntorádová

Petra Kruntorádová

Majitelka hlavy, kterou proběhl nápad na založení Pravého domácího časopisu. S toutéž hlavou Petra v předchozích dvaceti letech moderovala na různých rádiích i televizích a všelijak se potulovala světem médií. Dnes má s manželem a tátou rodinné vydavatelství a baví ji učit se od všech inspirativních osob, které se točí kolem Pravého domácího časopisu.

Dlouhé info

Zanechat komentář