Helen Stanků. Rozhovor s kartářkou a vědmou.

Až zase někdy dostanu chuť na svou dávku přívětivého tajemna, vydám se určitě znovu na návštěvu za Helen Stanků, ženou mimořádných a pro někoho až nadpřirozených schopností, ženou žijící na stejně magickém místě, jako je ona sama. Starý dům nedaleko Karlova mostu, dobové mříže, spletité chodby, podmanivé klenby, působivý byt, v němž jsou na stejném stole někdy rozložené tarotové karty a runy a jindy rodinná snídaně a domácí úkoly Heleniných dcer. Ano, i kartářky a vědmy mají své běžné životy, provozní radosti a starosti… Každopádně, Helen málokdo hádá, že zrovna ona je matkou čtyř dětí.

 

 

Vydala jsem se za vámi především jako za kartářkou, ale vidím, že máte i spoustu dalších vykládacích a čarodějných pomocníků. Kým tedy vlastně hlavně jste?

Pokaždé jsem někdo jiný. Pro toho, kdo chce výklad z karet, jsem kartářka. Pro toho, kdo hledá radu, jsem vědma. Protože mně informace chodí „svrchu“, jak se říká, tak mohu být i věštkyní. A když se k tomu přidá i špetka dobré magie, mohu být i čarodějkou.

 

Řekla bych, že jste také nebývale krásná žena. Víte to?

U lidí vnímám především vnitřní krásu, silné charisma a vyzařování osobnosti. Myslím si, že každý člověk, který umí zacházet se svou vůlí a má sociální cítění, se snaží udržovat v přijatelném stavu.

 

Ve vašich očích vidím nekonečnou hloubku, bolest i smutky vaše i celých dlouhých lidských pokolení. Kde se tam vzaly?

Při našem setkání jsem se kompletně nakontaktovala na vás. Mohla jste tam zahlédnout kus sebe sama. Součástí mých darů je empatie.

 

Vy mi dáváte! Tak pojďme raději k těm kartám. Jaké všechny máte? Představte nám některé…

Nejraději pracuji s tarotovými, které pojí numerologicko-astrologický výklad a je v nich obsažena velmi silná magie. Dávají ucelenější pohled na fázi života člověka, odkud jde, co prožívá, kam vede tato pouť a jaké energie jej ovlivňují. Dále používám ráda mariášové karty, ty nesmlouvavě nastřelí, co přijde. A také andělské, ty zase člověka vyladí na vyšší sféry a podpoří pozitivní energií. V neposlední řadě mám ráda i své vlastnoručně vyrobené karty, které jsem sama malovala.

 

Hrajete někdy prší? Nebo jiné karetní hry? Přicházejí vám vjemy i při takové hře?

Hrávala jsem s dětmi Černého Petra. Obviňovaly mne ale z toho, že podvádím, protože jsem vždy věděla, kde Černý Petr je. Jinak mám před karetními hrami respekt, proto se od nich držím dále. V kartách vidím hlavně symboly a poselství, která nesou. Možná to bude deformace z povolání.

 

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/06

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Petra Kruntorádová

Petra Kruntorádová

Majitelka hlavy, kterou proběhl nápad na založení Pravého domácího časopisu. S toutéž hlavou Petra v předchozích dvaceti letech moderovala na různých rádiích i televizích a všelijak se potulovala světem médií. Dnes má s manželem a tátou rodinné vydavatelství a baví ji učit se od všech inspirativních osob, které se točí kolem Pravého domácího časopisu.

Dlouhé info

Zanechat komentář