Informační bublina Falešné Pařížanky

Profilový obrázek
Napsal/a Kamila Boudová

„Kdyby nebylo to mistrovství světa ve fotbale v Rusku, tak bych také nevěděla, ale je u nás,“ říká kolegyně Anastasia, samozřejmě Ruska, na téma „o fotbale nic nevím“.

„Cože, ono je to v Rusku?“ divím se úplně nové informaci, ačkoliv několik týmů bylo z mezinárodního klání již vyřazeno a fotbalem už přes týden žije celá zeměkoule.

„Cože? Jak je možné, že to nevíš?“ nevěřícně na mě čumí celá skupina kolegů, které takhle dvakrát do roka na týden mám v rámci mise s názvem „fashion week“.

„No já nemám televizi. Vyměnila jsem ji za kytky.“ Potom co jsem jim včera v rámci nějaké diskuze nad mou super postavou čerstvé matky prozradila, že tajemství je v tom, že stále ještě kojím, začínám pochybovat, že mi za půl roku opět přijde pozvánka připojit se na chvíli k „normálním lidem“. Ale stojí to za to.

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/08

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Profilový obrázek

Kamila Boudová

Kamila Boudová je u nás známá jako Falešná Pařížanka. Po tom, co napsala pouze čtyři sloupky o svém životě v hlavním městě módy navzdory vlastním hodnotám, dostala nabídku napsat knihu. A samozřejmě ji využila.

Ačkoliv žije v Paříži, kde učí na vysokých školách, většina jejich aktivit je v Čechách. Pod hlavičkou SLOU.cz pořádá prodejní a vzdělávací eventy, vydává časopis a rozjíždí online shop. Jejím životním cílem je pozitivně ovlivnit život milionů lidí a zrušit odpad.

“Stejně jako ostatní dopisovatelé mám pocit, že můj život je Pravým Domácím Časopisem nějak zvláštně propojen. Mnoho lidí, které jsem znala, a nebo jen zdáli obdivovala, jsem potkala zde jako své kolegy a teď se s nimi shodou nepředvídatelných náhod setkávám.”

Kamila kromě svého sloupku chystá pro časopis i články na různá témata - od rozhovorů s kolegy revolucionáři po report o porodech ve Francii.

Dlouhé info

Zanechat komentář