Jak nás ovlivňují nápisy na ulici? Podívejte se na několik příkladů.

Profilový obrázek
Napsal/a Tomáš Hajzler

 

Pracoval jsem osm let v korporátním marketingu. Jednou z věcí, kterou jsem se tam naučil, je to, jak připravit re-klamní* kampaň, která jakoby zázračným proutkem způsobí, že se lidé jedno ráno probudí s tím, že potřebují něco, o čem včera ještě nevěděli.

 

 

Dodnes mě nepřestává fascinovat, jak nepozorovaně, vlastně mimoděk, se tato „výroba potřeb“ vlastně děje. Je to fenomén, který nás všechny, kteří jsme tomu vystaveni, ovlivňuje daleko, daleko víc, než dokážeme domyslet.

A protože to, co je časté, se stává neviditelným a protože to neviditelné se viditelným stává, umístíme-li to do kontrastu, mám tu dnes několik ukázek veřejných nápisů z míst, kde na plakáty, zdi a billboardy píšou jiné věci než my. Konkrétně několik nápisů ze Srí Lanky, Běloruska, Číny a Portugalska. Podívejte se na ně a nechte je na sebe působit. Neřešte, že jsou ze „zaostalé“ Srí Lanky, z „totalitního“ Běloruska nebo z „komunistické“ Číny. To totiž teď není vůbec podstatné. Prostě to berte jenom jako cedule, které míjíte třeba cestou do práce.

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/02

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V Papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Profilový obrázek

Tomáš Hajzler

Tomáš Hajzler (1971)

Do osmnácti žil relativně poklidným životem obyvatele malého východočeského městečka. Pak se několik let toulal po světě, aby to po návratu zkusil daleko dotáhnout. Dotáhl to až k syndromu vyhoření. Proto „přehodil výhybku” a začal se věnovat tématu nové práce a budoucnosti podnikání Dnes vydává knihy (Peoplecomm), píše, přednáší, vyhledává a propojuje firmy, které kladou vyšší smysl nad vydělávání (Slušná firma).

Jako dobrovolník pomáhá v základní škole svých dětí (Montessori na Beránku). Spolu-založil KPZ-ku - skupinu alternativního zajišťování potravin. Jeho velkým zájmem je budování decentralizovaných, soběstačných společenství. S manželkou Petrou, dcerami Valérií a Valentýnou, fenkou Haluškou a se svými sousedy žije v pražských Komořanech.

Dlouhé info

Zanechat komentář