Jak slaví narozeniny Falešná Pařížanka

Napsal/a Kamila Boudová

S příchodem životního jubilea – nedávno jsem oslavila třicáté narozeniny – dostalo se ke mně mnoho přání. „Zdraví, štěstí“, no prostě „všechno nejlepší“. No jo, ale co je to nejlepší na světě? Jak často se zastavíme a zamyslíme nad obsahem tohoto přání? Toho na míru ušitého přání. Protože příjemce sám může určit, co mu tedy vlastně bylo popřáno. A měl by si dát pozor na to, co si přeje. Vždyť se to může splnit!

Před třemi lety jsem definovala svou verzi úspěchu, loni svou verzi bohatství a teď se snažím přijít na to, co stojí za prázdnou frází „s přáním všeho nejlepšího“. Diamanty? Jsou pro mě diamanty to nejlepší na světě? Dívám se na svět kolem sebe a všechno pozoruji skrze tuto optiku. Vždyť i Coco Chanel říkala, že nejlepší věci na světě jsou zadarmo. Ty druhé nejlepší jsou naopak strašně drahé. Tak tam spadají ty diamanty. Kompostovaný kopřivový čaj je nejlepší na světě. Kopřivy zadarmo natrháte i vyhodíte. Paráda.

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/05

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Kamila Boudová

Kamila Boudová je u nás známá jako Falešná Pařížanka. Po tom, co napsala pouze čtyři sloupky o svém životě v hlavním městě módy navzdory vlastním hodnotám, dostala nabídku napsat knihu. A samozřejmě ji využila.

Ačkoliv žije v Paříži, kde učí na vysokých školách, většina jejich aktivit je v Čechách. Pod hlavičkou SLOU.cz pořádá prodejní a vzdělávací eventy, vydává časopis a rozjíždí online shop. Jejím životním cílem je pozitivně ovlivnit život milionů lidí a zrušit odpad.

“Stejně jako ostatní dopisovatelé mám pocit, že můj život je Pravým Domácím Časopisem nějak zvláštně propojen. Mnoho lidí, které jsem znala, a nebo jen zdáli obdivovala, jsem potkala zde jako své kolegy a teď se s nimi shodou nepředvídatelných náhod setkávám.”

Kamila kromě svého sloupku chystá pro časopis i články na různá témata - od rozhovorů s kolegy revolucionáři po report o porodech ve Francii.

Dlouhé info

Zanechat komentář