Kde se skrývá národní štěstí? aneb Úvaha o penisech

Za jednu z nejšťastnějších zemí je považován Bhútán. V Bhútánu lidem nejde o nejvyšší hrubý domácí produkt – Gross National Product, ale o veliké národní štěstí – Gross National Happiness. Ne nadarmo se tomuto himálajskému království také říká „země penisů“. Penisy coby celospolečensky uctívané symboly hojnosti tam můžete najít vymalované téměř na každém domě. Samozřejmě se někomu může vkrádat otázka, proč tomu tak není u nás? I my tady přeci máme právo na národní štěstí.

 

 

Takový obyčejný příběh

Milí obyvatelé naší české kotlinky, neklesejme na mysli. Všechno tady máme. VŠECHNO.

Důkazy? Jak je mým zvykem, podělím se s vámi o jeden náš partnerský příběh:

Vyrazili jsme si s mým mužem zase jednou „ve dvou“, a protože počasí už bylo lehce podzimní, rozhodli jsme se pro cestu obytným vozem s veškerým jeho komfortem. Měli jsme v plánu společný oběd s „pracovní a také rodičovskou debatou“, poté něco pěší chůze po nejbližším okolí, no a závěrem nemalý doušek partnerské romantiky. Pracovně-rodičovská témata jsme nad dobrým obědem v krásné restauraci vyřídili, ruku v ruce prošlápli dosud neprobádané okolí a přišel na řadu zlatý hřeb celého dne. Můj muž by jisto jistě nechal auto zaparkované tam, kde bylo, a jen spustil rolety. Já však měla představu romantického místa, s oboustranným výhledem do krajiny. Ta vize, že budeme jen my dva a pohled z oken, jejichž strany lemují moje ručně háčkované záclonky. Mimochodem, ty záclonky jsou při běžném rodinném používání vozu všude možně, jen ne po straně oken.

Mému muži se sice lehce orosilo čelo, ale hbitě naplánoval trasu, na které by dle jeho úsudku přesně takové místo mohlo být. Nachází se sice trochu jinde, než jsme, ale za chvíli tam budeme. Po chvíli docházíme k zjištění, že to asi nebude tak za chvíli, protože je objížďka. Atmosféra poněkud houstne, a když ještě ztratíme i tu objížďku, začínáme propadat panice.

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/04

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

 

O autorovi

Profilový obrázek

Lucie Suchá Groverová

Jsem především Člověk, kterého velmi baví život. Dnes a denně jsem fascinovaná tím, co mohu prožívat, poznávat…z mnoha úhlů pohledu. Mám dar umět stále vnímat svět “očima nadšeného dítěte” a zároveň stát pevně nohama na zemi. 

Radost ze psaní, ale i možnost zabývat se právě těmi různými úhly pohledu na život, je to, co mne spojuje s Pravým domácím časopisem.

V současné době jsem autorkou tří knih a společně s mužem a našimi pěti potomky, spravujeme rodinné vydavatelství KOŘENY.

V ČR jsem tzv. průkopnicí prenatální komunikace prostřednictvím intuitivní kresby, která je velice účinnou technikou k práci s pocity, pochopení sebe samého, napojení se na dítě a spol. Kresbu, ale i mnohé další, předávám ženám na workshopech zaměřených na přípravu k porodu. Kromě práce spojené s obdobím těhotenství se věnuji i dalším přechodovým obdobím života na setkáních určených ženám i mužům.

Jednou z mnoha srdečních záležitostí je pro mne designování skla cínem. Také mě ohromně baví recyklovat staré, nebo rozbité věci, které by se dali klidně vyhodit a vytvářet z nich nové. Miluji vše, co má svůj jedinečný příběh.

http://luciegroverova.sweb.cz/materstvi.html

http://www.koreny.net

Dlouhé info

Zanechat komentář