Nalaďte se na jarní vlnu

 

Čím jsem starší, tím vnímám změny v koloběhu přírody intenzivněji. Baví mě očekávání, kdy vykouknou první jarní květy, kdy se z pupenů na stromech začnou klubat první lístky a kdy už konečně vyrazíme na první čerstvé zelené byliny. Přijde mi, že zrovna v dubnu se všechno mění snad ze dne na den. Slunce a déšť probudí všechny spáče a celá příroda se divokým nezadržitelným tempem stává pestrou výživnou džunglí. Nechte se tím silným proudem pohltit a užívejte si dary matky Země.

 

 

Jarní očista vašeho domova

S teplým jarním počasím nastává čas jarních očist a úklidů. Mám ráda ten pocit, když sluneční paprsky zasvítí do čerstvě umytých oken, když můžu prádlo zase pověsit venku a zbavím se všech nepotřebných nahromaděných věcí. V jarním úklidu je jakýsi symbolismus – tak jako příroda, i my začínáme celý cyklus roku nanovo. Odložením toho, co už nám dosloužilo, a v uklizeném čistém prostředí se lépe dýchá, snadněji vymýšlejí nové nápady i se kvalitněji odpočívá. Dvojnásobně lepší pocit budete mít z úklidu ekologickou drogerií. Chemie a jaro nejde nijak dohromady. Čisticí a mycí prostředky na bázi mýdla, octa, sody a éterických olejů jsou skvělými pomocníky, účinně vyčistí a provoní celý váš dům a vyhnete se tak zbytečné chemické zátěži. Pusťte čistý jarní proud do celého vašeho domu. Na našem novém webu v sekci ekodrogerie najdete vše potřebné www.probio.cz/eko-drogerie-a-ostatni

 

Mladé a živé

Kdo by nechtěl být mladý a plný energie? A protože jsme to, co jíme, přidávejte k pokrmům klíčky, výhonky a mladé divoké byliny z přírody. Duben nabízí pestrý mix křupavého zeleného lupení nabitého energií a živinami. Jako inspiraci zkuste s dětmi naši poznávačku – kdo uhodne devatero jarních bylin? A v přírodě jich najdete ještě mnohem více. Zpestřujte si jimi každý pokrm a čerpejte jarní sílu.

 

 

 

koukněte na: www.probio.cz

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/04

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

 

O autorovi

Profilový obrázek

Barbora Hernychová

Když jsem byla malá, chtěla jsem zachránit před vyhynutím ohrožené nosorožce v Africe. To se mi nepodařilo, tak teď zachraňuji přírodu a lidské zdraví pomocí biopotravin. Ve firmě PROBIO mám na starosti propagaci, komunikaci s médii, psaní článků a recepty. Občas mě můžete slyšet v rádiu vyprávět o zdravých potravinách nebo vidět vařit v televizi.

Energii mi dává pravidelné cvičení jógy, vyjížďky na koni a moje zeleninová permakulturní zahrada. Ráda se v jakémkoliv počasí toulám rozmanitou českou krajinou, obdivuji staré stromy, kapličky podél cest a kamenné křížky v polích. Baví mě vše, co je eko, bio, alternativní, udržitelné….prostě jiné než konvenční mainstream. Proto také miluji Pravý domácí časopis se všemi jeho různorodými tématy a lidmi, kteří ho tvoří. Moc mě těší, že mohu každý měsíc svou troškou časopis obohatit.

Mou velkou inspirací a největším učitelem je má desetiletá dcera, která mě nenechává stagnovat a neustále mi do života přináší nové výzvy a podněty.

www.probio.cz

Dlouhé info

Zanechat komentář