Ona je plus a on je mínus. Podpořte polaritu vztahu a probuďte znovu ztracenou vášeň.

Richard Vojík
Napsal/a Richard Vojík
V dnešní depolarizované a korektní době je velmi těžké mít vášnivý vztah. Asi to znáte. Chodíte do práce, vychováváte děti, věnujete se svému koníčku a na lásku a sex moc času nezbývá. Večer často padnete do postele úplně vyšťavení, aby ten kolotoč začal ráno nanovo. S tím, jak se svým časem hospodařit, vám neporadím, ale dám vám několik tipů, jak vášeň ve svém vztahu podpořit.

 

Jak vzniká vášeň

Vášeň vzniká tím, že jsme rozdílní. Jeden z partnerů musí být víc femininní (ženštější) a druhý maskulinní (mužnější). Je to stejné jako u pólu baterie – pokud spojíme dvě plus, neproudí nic, a pokud dvě minus, žádné reakce se nedočkáme.

Vztah potřebuje strečink. Stejně jako potřebujeme mít ohebné tělo, aby bylo zdravé, potřebujeme mít „protažené“ i partnerské prožívání, emoce a sexualitu. Všem je nám jasné, že  tělo bychom měli protahovat i v místech, kde je to trochu nepříjemné, ale v emocích a vztahu se nám do toho už moc nechce.

Dalším problémem je to, že základ, jak ve vztahu fungovat, nám dávají rodiče. Spousta našich vzorců z rodiny se nevědomky projevuje v našem chování a my je s partnerem opakujeme.

Na seminářích vždy vysvětluji, že se nevyplácí mít polaritu v práci nebo s cizími lidmi, pokud s těmito lidmi nechceme navázat sexuální vztah. Polaritu je třeba využívat s rozumem, jinak vám přeroste přes hlavu jako oheň. Kam to vede, vidíme v telenovelách. 🙂

Na druhou stranu se svým partnerem musíme polaritu vytvářet vědomě. Protože až příliš často padáme do stereotypu všedních dní a láska s vášní se vytrácí.

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/06

jako součást hlavního tématu čísla Vzpomínky

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

 

O autorovi

Richard Vojík

Richard Vojík

Zanechat komentář