Patchwork. Mrkněte na jednoduché, efektní vzory.

Když se zeptáte paní Wikipedie na patchwork, odpoví vám, že se jedná o specifickou textilní techniku sešívání malých různobarevných kousků látek. Zabrousí do historie, kamsi o víc než tisíc let zpět a trochu překvapivě do Číny. Poté zmíní Anglii 17. století, kde mám v hlavě heslo patchwork zařazené já, a neopomene ani ženy amerických osadníků. Právě americké ženy daly patchworku jeden úžasný vynález. Bloky. Čtverce, které, ač sešité z menších kousků, mají jednotný rozměr a je velmi jednoduché spojovat je do větších celků.

 

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/08

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Michaela Šimková

Michaela Šimková

Pro Pravý domácí časopis fotím – s velkou radostí, píšu – s velkou pokorou a pracuji jako editorka – s velkým nasazením. O co více je v časopise pro čtenáře viditelná stopa fotografa – však fotka má moc povědět nepopsané i nepopsatelné, o to méně jsou rozeznatelné otisky práce editora, který v pozadí dohlíží na správnou délku textů, správné rozlišení obrázků a správné dodržování termínů.

Díky světové finanční krizi jsem po mateřské dovolené zjistila, že práce nemusí znamenat trávit pevně vymezený čas v kanceláři na druhém konci města, že mohu dělat, co mě baví tehdy a tam, kde chci. Pravý domácí časopis mi pomáhá tuto vizi každodenně naplňovat. Dává mi možnost spolupracovat s podobně naladěnými inspirativními lidmi, kteří mě obohacují a stali se mi milými přáteli.

Krom stránek časopisu mě můžete potkat v ulicích Prahy při focení dětí (www.misigraphic.cz) nebo si ode mě nechat vytvořit kalendář či koláž z fotek (www.fler.cz/misulka7)

Dlouhé info

Zanechat komentář