Podzimní pochod v Myšticích. Připojte se k tradici.

Profilový obrázek
Napsal/a Pravý Domácí
Jsme dvě rodiny s dětmi a občas vzpomínáme, jak jsme jednou v létě seděli na zahradě naší chalupy a povídali si, až jsme se propovídali k nápadu zorganizovat turistický pochod. Máme rádi výlety a putování krajinou, a ačkoli jsme neměli žádné zkušenosti, chuti se do toho pustit byla spousta. A tak se zrodila Myštická patnáctka. Tenkrát na zahradě jsme to všechno vymysleli, skvěle jsme se přitom bavili a ještě netušili, že nám naše nadšení vydrží dlouhá léta a dá vzniknout pěkné tradici.

 

 

Nenechat se odradit

Nultý zkušební ročník jsme uspořádali téhož roku, v září 2008. Počasí nám nevyšlo, bylo chladno a studený vítr, přesto dorazilo 34 turistů. Většina z řad našich rodin, kamarádů a známých z okolí. Svoji první Patnáctku tehdy ušly také naše děti, v té době předškolního věku. Popravdě nás tenkrát trochu překvapilo, že vůbec někdo dorazil a že účastníci prošli celou trasu. Sami jsme byli zmrzlí a unavení ze stání na stanovištích, ale velká radost, že se vše podařilo, převážila.

 

Tak zas za rok, na konci září

Rozhodli jsme se pokračovat a zvolili jsme poslední sobotu v září jako pevné datum pro konání pochodu, kdy příroda hraje všemi barvami a láká k výletům. Věděli jsme, že případné obtíže musíme překonat, a samozřejmě přišly další ročníky, kdy byla opět nevlídná zima a deštivo nebo se stalo, že někteří z nás byli nemocní a nemohli na stanovištích pomáhat. Termín ale každoročně dodržujeme a počet účastníků nám začal narůstat. Nyní se přibližuje stovce. Postupně jsme s mnohými navázali přátelství a těší nás, když se vždy po roce znovu vidíme na startu. Pro některé je pochod příležitostí k vlastním setkáním se svými známými a vyráží na trasu ve větších skupinkách. Sledujeme také, jak se z dětí, které v prvních ročnících přicházely za ruku se svými rodiči či prarodiči nebo seděly v kočárku, stávají dospívající slečny a chlapci. Je příjemné, že se lidé zajímají, jaká je účast, jakou barvu má tentokrát buton, který každoročně obdrží, nebo navrhují, kudy vést trasu příště.

 

 

 

Koukněte na: bit.ly/mysticka15

 

Text: Edita Heinzová

autorka je jednou z organizátorek pochodu

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/09

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Profilový obrázek

Pravý Domácí

Zanechat komentář