Ženskou bylinnou napářku znaly už naše babičky! Napařuje přesně to, co si myslíte.

Ženská bylinná napářka
Poprvé jsem se s touhle metodou pro relaxaci a léčení setkala v létě loňského roku. Protože miluji zkoumání nových možností a metod, hned jsem googlila vše, co se dalo dohledat. Překvapilo mě, kde všude bývala nebo je tahle metoda běžnou praxí.  Zdá se, že v minulosti ji ženy používaly zejména po porodu a při léčbě gynekologických problémů. Můžeme o ní najít zmínky ve Vietnamu, Kambodži, Číně, Turecku, Švédsku, Africe, Guatemale, Mexiku, na Havaji a mnohých dalších místech. Nově se rozmáhá také v Americe, kde ji zviditelnila například Gwyneth Paltrow.

 

 

Yoni steam neboli ženská bylinná napářka je starodávná praxe, při které se sedí nad vodní lázní s bylinkami. Nesedí se přímo ve vodní lázni, jak to možná některé z nás známe z dětství. Napářka je mocným spojencem pro vitalitu žen, jelikož může pomoci zlepšovat mnoho ženských neduhů. Pro mě to byla láska na první vyzkoušení. Vnímala jsem tento čas pro sebe a svoji joni jako velmi vyživující a uvolňující.

 

 

Pravidelné napařování vede ke zpravidelnění menstruačního cyklu, snižuje bolesti a křeče před a během menstruace, zmírňuje nebo úplně odstraňuje projevy PMS. Pomáhá léčit cysty, endometriózu, fibroidy a také hemeroidy. Stimuluje a uvolňuje před milováním. Je velmi vhodná také při menopauze, zmírňuje její projevy a zvlhčuje vaginu. Uvolňuje stres a podporuje hlubokou relaxaci. A v neposlední řadě také může pomoci k otěhotnění. Při mém průzkumu napářky se mnou sdílela zkušenosti kamarádka, která již před více než deseti lety procházela ve Františkových Lázních pobytem podporujícím otěhotnění a časté napařování bylo jednou z procedur. Je tedy zjevné, že napařování se během generací neztratilo úplně.

Napářka podporuje také čištění, ale ne ve smyslu nutného čištění vaginy a dělohy, protože ty jsou samočisticí a při zdravě fungujícím cyklu není žádné další čištění potřeba. Čištění podpoří napářka ve chvílích, kdy míváte na začátku nebo ke konci menstruace hnědou krev anebo větší kousky sliznice v krvi.

 

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/06

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

 

O autorovi

Lucie Harnošová

Lucie Harnošová

Zanechat komentář