Proč je biobavlna bio? A co schází k tomu, aby jí byl dostatek? Budete se divit!

Profilový obrázek
Napsal/a Kamila Boudová

Tak jsem se zase po roce objevila v Africe. Od té doby, co jsem svůj život obohatila o jednu malou mulatku, mou vlastní dceru, jsem si zajistila pravidelné výlety do západní Afriky za mou novou exotickou rodinou. Ačkoliv tady jsem za exota já. Děti i dospělí na mě na ulici křičí JOVO. Místní výraz pro bledé tváře. A občas mi k tomu přihodí i jakousi posměšnou písničku. Ale o tom ty výlety do Afriky jsou. O zvídavých pohledech místních obyvatel, o denní dávce malaronu, o klimatizovaných ložnicích a autech a kulturním šoku především v oblasti výchovy dětí.

Abych si dovolenou alespoň trochu užila po svém, dala jsem si rande s místní asociací výrobců bavlny. Benin, tedy země původu mého přítele, pěstuje bavlnu na více než čtyřech stech tisících hektarů. Z jednoho hektaru dostanete přibližně tunu bavlny. Z tuny bavlny se dá vyrobit třeba šest tisíc triček.

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/09

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Profilový obrázek

Kamila Boudová

Kamila Boudová je u nás známá jako Falešná Pařížanka. Po tom, co napsala pouze čtyři sloupky o svém životě v hlavním městě módy navzdory vlastním hodnotám, dostala nabídku napsat knihu. A samozřejmě ji využila.

Ačkoliv žije v Paříži, kde učí na vysokých školách, většina jejich aktivit je v Čechách. Pod hlavičkou SLOU.cz pořádá prodejní a vzdělávací eventy, vydává časopis a rozjíždí online shop. Jejím životním cílem je pozitivně ovlivnit život milionů lidí a zrušit odpad.

“Stejně jako ostatní dopisovatelé mám pocit, že můj život je Pravým Domácím Časopisem nějak zvláštně propojen. Mnoho lidí, které jsem znala, a nebo jen zdáli obdivovala, jsem potkala zde jako své kolegy a teď se s nimi shodou nepředvídatelných náhod setkávám.”

Kamila kromě svého sloupku chystá pro časopis i články na různá témata - od rozhovorů s kolegy revolucionáři po report o porodech ve Francii.

Dlouhé info

Zanechat komentář