Protančete se ke své přirozenosti. Ženský tanec Loona Dance.

Nikdy jsem nebyla moc taneční typ, nedokázala jsem se uvolnit ani nechat pohltit hudbou. Hlava kontrolovala, jak při tanci vypadám, jak tančí ostatní a jestli to není třeba trapné. A přitom je tanec pro ženu ten nejpřirozenější pohyb, který dokáže rozvířit ženskou energii a dodat nám obrovskou sílu. To jsem si plně uvědomila a rozhodla jsem se, že končím s předsudky a tanec si prostě budu užívat. Letošek se stal zlomovým.

 

 

Taneční synchronicity

Mé první veřejné taneční vystoupení na plese Pravého domácího časopisu bylo obrovskou výzvou plnou obav. Nakonec jsem si ale vše nesmírně užívala – od samého začátku pravidelných zkoušek až po samotné vyvrcholení přímo na plese. Když se člověk pro něco rozhodne, začnou se nabalovat synchronicity. Asi proto jsem si do života přitáhla ženu, která je lektorkou prožitkového tance Loona dance, Mílu Hlávkovou. Studium Loona Dance Academy jí změnilo život, probudilo lásku k hudbě, a dokonce i zachránilo manželství. „Svou citlivost jsem do té doby brala spíše jako minus a z důvodu bezpečí jsem se chovala tvrdě, aby mou skořápku nikdo nerozloupl. Loona Dance Academy mi pomohla uvědomit si ženské kvality, které jsem v sobě měla ukryté. Zjemnila jsem se a konečně jsem se začala cítit a chovat jako žena,“ vykládá svůj příběh Míla, která mě ve Studiu Aine v Čelákovicích do Loona dance zasvětila.

 

 

Čtyři ženy v nás

Všechny v sobě uchováváme charaktery dávných ženských archetypů, které se pravidelně střídají v období menstruačního cyklu, stejně jako se pravidelně střídají v přírodě s ročními obdobími. Jde o PANNU-MATKU-ČARODĚJKU–STAŘENU. Tyto archetypy jsou základním konceptem jednotlivých tanců Loona dance. Během tanečního večera si prožijete a protančíte postupně každý z nich.

 

 

Vyjádření tancem

Divoká, nevinná a odvážná PANNA odpovídá fázi po menstruaci a jarnímu období. Tanec panny je hravý, veselý a bez zábran, vyjadřuje aktivitu, mládí a nové začátky. Pečující a láskyplná MATKA zastupuje ovulační fázi a období léta. Tanec matky je laskavý, vyrovnaný a velmi empatický se silným napojením na druhé. Tanec ČARODĚJKY vyjadřuje fázi těsně před menstruací a odpovídá podzimu. Je stejně nepředvídatelný jako žena v předmenstruačním období, může být velmi kreativní a smyslný, stejně jako ničivý a plný intrik. Tanec STAŘENY vyjadřuje fázi samotné menstruace a odpovídá období zimy. Moudrá klidná stařena či vědma má potřebu klidu a odpočinku a dokáže se plně napojit na vlastní podvědomí. Tanec této fáze je silný, hluboký, s energií, která směřuje dovnitř nás samotných.

 

 

 

Dvakrát v páru

Většinu tanců tančí každá žena za sebe, některé tance jsou párové, a některé dokonce kru