Prozářete svůj domov barvami. Jednoduchý návod na výrobu papírových květů.

Anna Veselovská
Není vždy snadné uchovat si v těžkých dobách vědomí naděje anebo žít vědomou přítomnost ve všednosti a každodennosti, za hranicí výjimečných okamžiků. Podobá se to úkolu, jak pronést skrze nevlídnou zimu obraz divokých vlčích máků lemujících okraje polí. Uchovat ho nejen v paměti, ale skutečně ho cítit živoucí v srdci. Ještě než vyrostou a rozvinou se červené květy, které je snazší zachytit na obraze než je obdivovat ve váze, můžete si ozdobit své domovy alespoň papírovými.

 

Postup na výrobu květů:

Z tenkého papíru, buď hedvábného nebo pergaminu, to podle toho, jestli dáte přednost matným nebo lesklým okvětním plátkům, vystříhejte kružnice o průměru zhruba 14 cm. Část papíru můžete odstřihnout tak, aby každá kružnice vypadala podobně jako trojice okvětních lístků macešky.

 

 

Budete potřebovat 3–8 takových plátků podle toho, jestli si přejete spíš mák divoký, nebo mák zahradní, který má o poznání bohatší květ. V každém případě, připravené plátky chytněte za prostředek a jemně, ale dostatečně je zmáčkněte v dlani tak, aby se papír nakrabatil. Můžete je pak otočit naruby a zopakovat to.

 

 

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/05

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Anna Veselovská

Anna Veselovská

Zanechat komentář