Ráj na zemi pro unavené pocestné. Luční bar.

Profilový obrázek
Napsal/a Pavel Ovsík
Putovali jsme s Matějem čtyři dny na trase Dolní Žleb – Krásná Lípa. České Švýcarsko, pískovcové skály, úzké soutěsky, kamenná schodiště… to je ideální trasa pro kluky. Poslední den už jsme měli jen RAW tyčinky k snídani a trochu vody a vydali se na poslední úsek cesty mezi Kyjovskou přehradou a Krásnou Lípou. Cesta vede přes Kamennou Horku, mezi ohradníky, do kopce. Dva vyprahlí a trochu hladoví poutníci nemohou jen tak minout směrovku „Luční Bar“. Neminuli jsme ji a nechali se vést. Za posledními domky se otevřela krásná louka končící jednoduchým, ale krásně ztvárněným stánkem s nápisem „Vítáme Vás v samoobslužném LUČNÍM BARU“.

 

Chvíli jsme si mysleli, že máme vidiny z hladu a žízně. Ale lednice plná chlazeného piva a ciderů byla skutečná, šlo ji otevřít a nějakou orosenou láhev si vyndat. Vedle nabídka vín, limonád nebo jen vody. Výborné koláče. Další dobroty. Koutek na přípravu kávy a čaje. Kupa nádobí, kdyby si chtěl někdo uvařit oběd z vlastních zásob.

 

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/09

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Profilový obrázek

Pavel Ovsík

Pavel Ovsík

Pravý domácí časopis... je časopis. Pro mne to ale není jen sešit naplněný texty a obrázky. Je to energie celé té nádherné party, kterou tvoří autoři i čtenáři dohromady. Energie celého kmene, která se každý měsíc zhmotní v podobě dalšího vydání.

Pokud mohu k té energii něco přidat, přispět, nejčastěji nějakou fotografií, mám vždy velikou radost. Vím, že v tu chvíli více dostávám, než dávám. Jestli máte malování světlem rádi tak jako já, můžete se na nějaké mé fotografie podívat na pixpo.cz

Dlouhé info

Zanechat komentář