Ráj na zemi pro unavené pocestné. Luční bar.

Napsal/a Pavel Ovsík
Putovali jsme s Matějem čtyři dny na trase Dolní Žleb – Krásná Lípa. České Švýcarsko, pískovcové skály, úzké soutěsky, kamenná schodiště… to je ideální trasa pro kluky. Poslední den už jsme měli jen RAW tyčinky k snídani a trochu vody a vydali se na poslední úsek cesty mezi Kyjovskou přehradou a Krásnou Lípou. Cesta vede přes Kamennou Horku, mezi ohradníky, do kopce. Dva vyprahlí a trochu hladoví poutníci nemohou jen tak minout směrovku „Luční Bar“. Neminuli jsme ji a nechali se vést. Za posledními domky se otevřela krásná louka končící jednoduchým, ale krásně ztvárněným stánkem s nápisem „Vítáme Vás v samoobslužném LUČNÍM BARU“.

 

Chvíli jsme si mysleli, že máme vidiny z hladu a žízně. Ale lednice plná chlazeného piva a ciderů byla skutečná, šlo ji otevřít a nějakou orosenou láhev si vyndat. Vedle nabídka vín, limonád nebo jen vody. Výborné koláče. Další dobroty. Koutek na přípravu kávy a čaje. Kupa nádobí, kdyby si chtěl někdo uvařit oběd z vlastních zásob.

 

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/09

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Pavel Ovsík

Pavel Ovsík

Pravý domácí časopis... je časopis. Pro mne to ale není jen sešit naplněný texty a obrázky. Je to energie celé té nádherné party, kterou tvoří autoři i čtenáři dohromady. Energie celého kmene, která se každý měsíc zhmotní v podobě dalšího vydání.

Pokud mohu k té energii něco přidat, přispět, nejčastěji nějakou fotografií, mám vždy velikou radost. Vím, že v tu chvíli více dostávám, než dávám. Jestli máte malování světlem rádi tak jako já, můžete se na nějaké mé fotografie podívat na pixpo.cz

Dlouhé info

Zanechat komentář

Pravý domácí hithit

Chceme zlepšit Pravý domácí časopis a rozhodli jsme se zkusit se obrátit na pomoc našeho kmene. Pokud se vám náš časopis líbí a myslíte si, že to má smysl, budeme moc rádi, když náš podpoříte na HITHIT.