Štafetový redakční rozhovor…odpovídá falešná Pařížanka Kamila Boudová

Kamilo nefalešně milá, o knihu, kterou jsi napsala, jsme se chvíli přetahovali i s mým mužem. Naše holky ji ode mě chtějí předčítat…

 

 

Vlastně je dost vtipné, že když jsme se sešly v městě módy, dovedla jsi nás na místo, kde si naše třináctiletá Viky koupila takový ten „kus Paříže“ na tričku, který je úplně mimo tvou filozofii… Jak ti při tom bylo? Jak vlastně takovéto situace prožíváš?

Dělám to stejně jako moje kamarádka veganka: ostatním se do talířů nekoukám a neodsuzuju je. Já si řeším jen sebe a svůj šatník. Nesuď, jinak budeš souzena.

 

Všimla jsem si nejen na našich dětech, že tím, čím se zaobírají v dětství, dříve či později jsou. Jednoduše řečeno, prostě od samého počátku JSOU tím, čím sem přišly být, a dávají o tom světu různě viditelné signály. Jaké byly tvé první viditelné signály, které souvisí s tím, čemu se nyní věnuješ?

Luci… a čemu se podle tebe věnuji?

 

Viktorka říká, že záchraně světa… a já v tvé anotaci na knize čtu, že jsi módní revolucionářka… takže tak

Já si jako první kariérní zážitek z dětství ale pamatuju tu touhu být slavná. To jsem potom jistě dávala celý život najevo, snažila jsem se najít něco, co mě proslaví. Na to si pamatuju, ale je jasné, že žiju pro lásku. Její podoba procházela jistě proměnou, ale většinu připisuji mamince. Ta mě naučila milovat lidi, stromy, komposty.

V 16 jsem sama začala uvažovat o tom, proč každý den jíme maso. Vlastně mi to nepřišlo úplně normální, a tak jsem se začala omezovat a omezovat, až je ze mě vegetariánka. A už od 14 jsem měla potřebu hledat smysluplnější alternativy ke konzumnímu světu a globalizaci. Byla jsem taková revolucionářka, určitě i módní revolucionářka, protože jsem si všechno šila, takže jo, máš pravdu, bylo to tam…

 

 

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/03

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Lucie Suchá Groverová

Jsem především Člověk, kterého velmi baví život. Dnes a denně jsem fascinovaná tím, co mohu prožívat, poznávat…z mnoha úhlů pohledu. Mám dar umět stále vnímat svět “očima nadšeného dítěte” a zároveň stát pevně nohama na zemi. 

Radost ze psaní, ale i možnost zabývat se právě těmi různými úhly pohledu na život, je to, co mne spojuje s Pravým domácím časopisem.

V současné době jsem autorkou tří knih a společně s mužem a našimi pěti potomky, spravujeme rodinné vydavatelství KOŘENY.

V ČR jsem tzv. průkopnicí prenatální komunikace prostřednictvím intuitivní kresby, která je velice účinnou technikou k práci s pocity, pochopení sebe samého, napojení se na dítě a spol. Kresbu, ale i mnohé další, předávám ženám na workshopech zaměřených na přípravu k porodu. Kromě práce spojené s obdobím těhotenství se věnuji i dalším přechodovým obdobím života na setkáních určených ženám i mužům.

Jednou z mnoha srdečních záležitostí je pro mne designování skla cínem. Také mě ohromně baví recyklovat staré, nebo rozbité věci, které by se dali klidně vyhodit a vytvářet z nich nové. Miluji vše, co má svůj jedinečný příběh.

http://luciegroverova.sweb.cz/materstvi.html

http://www.koreny.net

Dlouhé info

Zanechat komentář