Udělejte si pořádek ve fotografiích. Poradíme, jak na to.

Profilový obrázek
Napsal/a Pravý Domácí
Věřím, že je nás hodně, kteří by se rádi kochali přehledně uloženými fotkami, ať už v tištěné anebo digitální formě. Ale co si budeme povídat, kdo z nás v nich má opravdu perfektní pořádek? Sama už několik let hledám optimální způsob, jak uchovávat obrazové vzpomínky a jak na to jít systematicky.

 

Co je pro vás důležité?

Zjistila jsem, že jeden univerzální systém, který by vyhovoval všem, neexistuje. Vytvořit systém uchování fotek, který vám bude vyhovovat, znamená nejdřív si ujasnit, co vlastně chcete, a možná i vystoupit ze zajetých vzorců. Například se nemusíte chodit každý rok fotit do ateliéru, když se před všemi těmi světly a objektivy necítíte dobře a nedokážete se uvolnit a být sami sebou. Pozvěte raději fotografa na místa, která jsou vám blízká. Může to být u vás doma, na zahradě či na kopci za domem. Při focení se nemusíte nutit do smíchu, nemusíte se dokonce ani dívat do foťáku. Nemusíte na dovolené fotit hromadu fotek, o kterých už předem víte, že je nikdy neproberete. Nemusíte dokonce ani sahat pro foťák na každé narozeninové oslavě. Prostě nemusíte.

Totéž, co o obsahu, platí i o technické kvalitě fotek. Jde o to, abyste si našli svou cestu a uvědomili si, s jakou kvalitou fotek budete spokojeni. Je jedno, jestli to budou fotky z telefonu, kompaktu anebo zrcadlovky, focené vámi osobně, přáteli anebo profesionálním fotografem. Stejně tak to můžete kombinovat podle události. Volba je jen na vás.

 

 

 

Text: Nikola Bruncová, fotografka na volné noze, která fotí životní etapy lidí v prostředí, kde se cítí sami sebou. Zaměřuje se na emoce, opravdovost a přirozenost bez příkras.

Koukněte na: www.nikolabruncova.cz

fb: Nikola Bruncová fotografka

instagram: nikolabruncova

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/06

jako součást hlavního tématu čísla Vzpomínky

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Profilový obrázek

Pravý Domácí

Zanechat komentář