Vyrazte o prázdninách na zámek. Tipy redakce.

Až pojedete jihočeským krajem, zastavte se na zámku Dobrohoř. Nachází se na samém okraji obce Staré Město pod Landštejnem. Zatímco uvnitř si můžete posedět v příjemné kavárně nebo si projít některou z výstav, které se v prostorách zámku pravidelně střídají, okolní příroda vám nabídne nádherná místa a takové rozhledy do kraje, až se vám bude tajit dech.

https://www.zamekdobrohor.cz/

 

Nedaleko Rychnova nad Kněžnou, v obci Častolovice, leží zámek. Těžko říct, co v tomto případě vypíchnout. Nádvoří se spoustou květin a kašnou? Kavárnu či restauraci, kde si opravdu pochutnáte? Překrásný anglický park? Nebo zámeckou minizoo? Nejlépe bude, když se tam vydáte a uvidíte sami.

http://www.zamek-castolovice.cz

 

Původně barokní zámek Čelina objevíte na Příbramsku. Více jak sto let je v majetku rodiny Adámků a po restitucích slouží k bydlení a jako sídlo rodinného statku. Takže pokud jste nadšenci pro koně, kočky a králíky, rozhodně toto místo navštivte.

http://www.statekadamek.cz

 

Vydáte-li se na jih Čech, zařaďte do programu zámek Blatná.  Průvodce uvádí, že je jedním z nejzachovalejších vodních sídel u nás. Vodní plochy okolo zámku v létě pokrývají spousty květů leknínů a dalších vodních rostlin. V přilehlém velmi rozlehlém parku žije stádo přátelsky naladěných daňků.

http://www.zamek-blatna.cz/

 

 

Koukněte na: http://amhz.cz/clenove/vse

 

 

Článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/07

jako součást hlavního tématu čísla „Zámky a jejich majitelé“

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

 

O autorovi

Profilový obrázek

Markéta Ovsíková

Pravý domácí časopis pro mě skýtá skutečné bohatství. Začíná to lidmi, kteří tvoří redakci a kteří jsou mi všichni milí. A dál se to krásně větví: díky článkům – většinou o zajímavých lidech – a také díky mnohým setkáním mám možnost poznávat další a další prima osoby. A díky nim se dál seznamuji s dalšími. Je to nekonečný proces, kterým proplouvám a který mě blaží.

Uvědomila jsem si, jak je pro mě důležitá komunikace, jak jsem ráda v kontaktu s dalšími lidmi. Do tohoto balíčku patří také organizování akcí. Za dobu své činnosti v PDČ už jsem měla nejednu příležitost podílet se na organizaci některé události či setkání. V těchto chvílích jsem jako ryba v divoké vodě, nabitá vidinou něco vytvořit. Když akce skončí, s radostí odplouvám do klidné samoty, kterou potřebuji stejně jako tvoření.

Tvůrcům časopisu a všem kolegům patří můj velký dík.

Dlouhé info

Zanechat komentář