Ze starého nové. Vyrobte si krásnou džínovou tašku za jedno odpoledne.

Upcyklace – ošklivé slovo, za kterým se skrývá super myšlenka. Ze staré, nepotřebné věci, které by většina lidí dala nálepku „odpad“, vytvořit věc jinou, novou, hezkou, přinášející užitek a potěšení. Stačí investovat pár chvilek svého času a pár nepotřebností. Máte je? Tak pojďme s chutí do toho.

 

 

Na začátku bude třeba prozkoumat dno skříně. Jestli jste na tom podobně jako já, jistě na vás vykouknou nejméně jedny, ale spíš několikery staré džíny honosící se dírou na koleni či kdesi v zadní části. Když budete mít štěstí a již delší dobu jste nedělali ve skříni pořádek, asi najdete i nějakou starou, dávno z módy vyšlou košili či blůzu a možná i něco ozdobeného krajkou, s hezkými knoflíčky či zajímavou přezkou. Tím máme materiál pro výrobu tašky téměř komplet. Jediné, co nám schází, jsou dva kovové kroužky na upevnění popruhu tašky a zip v délce 35 cm (dokoupíme v galanterii).

 

1. Džínům ustřihněte spodní části nohavic (nejlépe tak 35–40 cm, pokud to jejich stav dovolí) a podél vnitřního švu rozstřihněte. Materiál vyžehlete a s pomocí dlouhého pravítka, krejčovské křídy a nůžek upravte oba kusy na stejně velké obdélníky (šířka by měla být cca 32 cm). Spodní lemy nohavic budou tvořit vchod do tašky. Můžete zachovat, u hodně odrbaných zvažte, zda z vady uděláte přednost, nebo jestli je raději odstřihnete a látku začistíte.

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/07

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

O autorovi

Michaela Šimková

Michaela Šimková

Pro Pravý domácí časopis fotím – s velkou radostí, píšu – s velkou pokorou a pracuji jako editorka – s velkým nasazením. O co více je v časopise pro čtenáře viditelná stopa fotografa – však fotka má moc povědět nepopsané i nepopsatelné, o to méně jsou rozeznatelné otisky práce editora, který v pozadí dohlíží na správnou délku textů, správné rozlišení obrázků a správné dodržování termínů.

Díky světové finanční krizi jsem po mateřské dovolené zjistila, že práce nemusí znamenat trávit pevně vymezený čas v kanceláři na druhém konci města, že mohu dělat, co mě baví tehdy a tam, kde chci. Pravý domácí časopis mi pomáhá tuto vizi každodenně naplňovat. Dává mi možnost spolupracovat s podobně naladěnými inspirativními lidmi, kteří mě obohacují a stali se mi milými přáteli.

Krom stránek časopisu mě můžete potkat v ulicích Prahy při focení dětí (www.misigraphic.cz) nebo si ode mě nechat vytvořit kalendář či koláž z fotek (www.fler.cz/misulka7)

Dlouhé info

Zanechat komentář