Změna v jídelníčku znamená změnu v životě. Zkuste to, bude vám skvěle!

Profilový obrázek
Napsal/a Pravý Domácí
Jak to v životě bývá, začalo to smutkem a rozhodnutím ke změně a pak – už méně tradičně – dlouhým půstem. Od té doby se zabývám tím, jak se mít v životě dobře. Profiltroval jsem různé metody, které k tomu „prý“ vedou, a vydestiloval z nich lifestylové „šampaňské“.

 

 

Minulý život

Byl deštivý podzim a já se octnul na meditačním semináři u Máchova jezera. Uvědomoval jsem si, že v mém životě je něco špatně. Došla mi chuť do života. Byl jsem unavený z práce, smutný z konce láskyplného vztahu, s bolavou krční páteří, a tak jsem ve svých 28 letech uvažoval, co dál. Potřeboval jsem sebrat odvahu.

Rozhodl jsem se. Skončím kariéru mezinárodního konzultanta, vrátím notebook, prodám auto a vyrazím na Vánoce 2008 do pouště.

 

Nový začátek

Vydal jsem se na Arabský poloostrov hledat, kdo doopravdy jsem. Během pár týdnů strávených cvičením jógy v zářivě zelené oáze mě zaujala knížka od ruského alternativního lékaře. Jím inspirován jsem zahájil delší půst. Bez jídla jsem nakonec byl měsíc, během kterého jsem hodně cestoval a poznal velkou část Izraele.

Chvílemi to bylo náročné. Dostal jsem se ale do stavu, který byl pro mě zcela nový. I bez jídla jsem měl hodně energie a radosti v životě. Chodil jsem po předměstí Jeruzaléma a vnímal vůni kvetoucích mandlovníků. Při každodenní józe jsem se stával svým tělem a hlava odpočívala. Půst byl hlubokou očistou a začátkem nového života. Zbavil jsem se chronických zdravotních potíží (ekzém, migrény), zásadně se mi zlepšil stav krční páteře a doslova bleskově se mi hojily rány.

 

Nadšené zkoumání

Zamiloval jsem si stav čisté mysli, zdravého pružného těla a probouzení se před rozedněním s chutí vyskočit z postele. Po skončení půstu jsem se začal zajímat o to, co jsem zažil. Přečetl jsem každou knihu o půstech, stravě a různých detoxikacích, která se mi dostala do ruky. Začal jsem, již zpět v jarních a usměvavých Čechách, pořádat semináře o zdravém životním stylu. Založil jsem firmu Freshbedýnky a potkal partnerku, se kterou jsme vyrazili na dovolenou do Thajska.

 

 

 

Text: Filip Říha

Detoxikační balíček, panenskou kokosovou vodu, fermentovaný kokosový krém a další produkty vhodné během i po očistě můžete nakoupit na stránkách www.mladykokos.cz a www.wildandcoco.com. S dárkovým kódem PRAVYDOMACIKOKOS získáte 10% slevu.

 

 

Celý článek vyšel v Pravém domácím časopisu č. 2018/10

 

Přečíst/koupit v digitální podobě

V papírové podobě k zakoupení u České pošty:

Tel: 800 300 302 nebo e-mail: postabo.prstc@cpost.cz​

 

 

O autorovi

Profilový obrázek

Pravý Domácí

Zanechat komentář